چاپ        ارسال به دوست

گزارش تصویری آئيين رونمائى از كتاب تفسير سوره مباركه تغابن


گزارش آئيين رونمائى از كتاب تفسير سوره مباركه تغابن
بِسْم الله الرحمن الرحيم
در حاشيه ى مراسم دعاى سمات و روضه ى ماهيانه در حسينيه دختران امام موسى بن جعفر، آئين رونمائى از كتاب تفسير سوره تغابن اين كتاب سلسله مباحث تفسير سوره مباركه تغابن است كه توسط استاد حجه الاسلام موسوى مطلق در رمضان المبارك ١٤٤٠ در همين حسينيه مباركه ارائه گرديده است،
در اين مراسم پس از قرائت دعاى سمات بانواى مداح بسيجى برادر عباس اسلامى و مداحى مداحان اهل بيت اقايان مهدى گلپايگانى و ميثم كرمى. حجه الاسلام موسوى مطلق به شرح حديثى از حضرت باقرالعلوم پرداختند كه در اين حديث شريف راه رسيدن به مراتب بالاى ارزوها را بندگى خدا و اداى حق بندگى خدا ميداند.
من عبدالله حق عبادته أتاه الله فوق امانيه و كفايته.
سپس به معرفى كتاب پرداختند .
پس از ان حضرت ايت الله شيخ محسن اراكى ضمن رونمائى از اين اثر قرآنى إظهار اميدوارى كردند كه روز تغابن اهل ربح و سود باشيم .
وى گفتند:شيعيان اهل بيت فرداى قيامت جزء رستگاران ،پيروز مندان و غرمحجلين خواهند بود و از خداوند متعال خواستند در يوم التغابن ما را به غبن مبتلا نكند.
دبير كل مجمع تقريب مذاهب و عضو مجلس خبرگان تقوا وكوشش را با استناد به روايت اميرالمومنين راه يارى اهل بيت دانسته و گفتند اهل بيت از افراد كسل و تنبل بيزار هستند.
اين مدرس خارج فقه به نقل خاطره اى از امام خمينى در نجف اشرف اشاره كردند كه همراه جواني كه قصد ورود به دانشگاه را داشتند و از حضرت امام خميني تقاضاى نصيحت نموده بودند و امام در جواب فرموده بودند:
نصيحت من به شما اسلام است.حكمت اين سخن كوتاه ان گاه اشكار شد كه ان جوان جذب حزب توده شد و از مسير اسلام منحرف گشتند.
عضو مجلس خبرگان رهبرى گفتند :
اولياء خدامانند امام خمينى و ايت الله بهجت در سايه ى تقوا و بندگى چيزهاي ميبينند و درك ميكنند كه ديگران از درك ان عاجز هستند.

 


١٧:٤٦ - 1398/05/19    /    شماره : ١٦٥٣    /    تعداد نمایش : ٤٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج