چاپ        ارسال به دوست

گزارش حجت الاسلام سیّدعباس موسوی مطلق از سفر به آق قلا

گزارش حجت الاسلام سیّدعباس موسوی مطلق از سفر به آق قلا

بِسْم الله الرحمن الرحيم

سفر دو روزه به آق قلا به پايان رسيد،خرابى بارش رحمت الهى كه مقصر اصلى اين خرابى ها خود ما فرزندان ادم هستيم كاملا اشكار و بجا مانده بود اما :عيب مى جمله چو گفتى هنرش نيز بگو...

١.در اق قلا وحدت شيعه و سنى كاملا اشكار است، يك باران نقشه ى نجس و خباثت الوده وهابيت و شوهرانش را نقش بر آب كرد.البته اهل سنت اين منطقه علاقه اى بس شديد به اهل بيت پيامبر خصوصا امام حسين و امام رضا دارند كه غير قابل انكار است.

٢.علاقه مندى مردم بعد از خدماتِ روحانيت،سپاه، ارتش و گروههاى جهادى به اين مجموعه ها بيشتر شده است؛ تا كور شود هر ان كه نتواند ديد. كميته ى امداد و بهزيستى هم خوش درخشيده اند.اين همه اوازه ها از جايگاه رفيع رهبرى بُوَدگر چه از طرف نيروهاى انقلابى بُوَد.

٣.بعضى از گروههاى جهادى مخلص مانند بسيج دانشجوئى دانشگاه تهران ،قرارگاه عاشورائيان و آستان قدس رضوى هنوز منطقه را ترك نكرده اند گرچه بسيارى از نيروهاى جهادى منطقه را پس از خروج اب از شهر ان جا را ترك كرده اند، اما دليل عدم خروج اين چند نيروى جهادى عزيز هم حس انسان دوستانه و مقابله با جريان هاى تكفيرى كه سروكله ى انان بعد از عبور از بحران اوليه ى سيل با دلارهاى زهر الود اسرائيل و هم پيمانانش ميباشد.

و اما ملاحظات قابل تامل:

١.دولت محترم لطفا به وعده هاى خود عمل كند مردم به شدت گله مند هستند چرا كه بسيارى هنوز نه وامى دريافت كرده اند، نه بلاعوضى و نه لوازم ضرورى منزل و ساير وعده ها.

٢.مردم لرستان و گلستان از شرايط سخت دريافت وام از بانك هاى عليه ما عليه بشدت ناراضى هستند.

٣.ظاهرا بعضى از انبارهاى برخى از نهاد ها و سازمان هاى مربوط جنس كافى وجود دارد و به بهانه ى تنظيم مديريت توزيع اين اجناس به خانواده ها هنوز تحويل داده نشده است.

٤.بازسازى خانه هاى كه حدود چهل روز در اب بوده اند امرى لازم و ضرورى است بعضى از خانواده ها از بيم فرو ريختن در چادر زندگى ميكنند.

٥.اقلام ضرورى كه نياز ان كاملا محسوس است عبارتند از:يخچال؛كولر و پنكه؛گاز خوراك پزى؛ و تلوزيون.

٦.اين ايام مانند ايام بعد از جنگ و دوران سازندگى مى باشد كه تهاجم فرهنگى به جهت روحييه ى خسته ى مردم اغاز شده است.جريانات تكفيرى هم پول نقد، هم غذاى گرم و هم كتاب هاى ضاله خود را در منطقه مشغول به پخش و نشر هستند، تصوف كه خواستگاه اصلى ان اهل سنت است فعال شده اند گر چه طبق فرهنگ اهل سنت منطقه معمولا افراد هم سن بلكه بالاتر از سن رسول الله صلى الله عليه واله وسلم جذب اين گروهها ميشوند اما خطر ان را جدى نگرفتن از جهالت است.حضور نيروهاى فرهنگى اثرى فوق العاده را خواهدداشت.

٧.نصب امام جمعه ى شيعيان در كنار امام جمعه اهل سنت حتما براى مقابله با وهابيت امرى ضرورى به نظر ميرسد. فعال شدن سازمان تبليغات، اوقاف و امور خيريه و نهادهاى فرهنگى بلا شك نيازى غير قابل انكار است.

٨.قوه قضائيه عوامل تخريب جنگل ها و ساير عواملى كه حريم قانون را رعايت نكرده اند را هر چه سريعتر محاكمه و حكم را اجرا كند.


در خاتمه به دولت محترم حديثى را كه ديشب در سخنرانى خود در جمع مردم و روحانيون شيعه و اهل سنت عرض كردم از حضرت امام حسن مجتبى سلام الله عليه را متذكر مى شوم :السياسه أن ترعى حقوق الله،وحقوق الأحياء و حقوق الاموات.سياست عبارت است از رعايت نمودن حقوقِ :حقوق خدا؛حقوق جانداران،انسان ها و حيوانات و...حقوق مردگان....

والسلام 

سيدعباس موسوى مطلق

اول خرداد ١٣٩٨

١٧رمضان المبارك ١٤٤٠ 


١٣:١٨ - چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٤٦٩    /    تعداد نمایش : ١٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج