چاپ        ارسال به دوست

معرفی مجموعه کتاب‌های استاد موسوی مطلق درباره حافظ

 

 

 

 

 

 

 

کتاب کجا شرح غزل دوم دیوان حافظ اثر استاد سیّدعباس موسوی مطلق 

 

کتاب عشق آسان شرح غزل اول دیوان حافظ اثر استاد سیّدعباس موسوی مطلق  

حافظ و پیرمغان

کتاب حافظ و پیرمغان به کلیه دلدادگان و شیفتگان سید وسالار شهیدان مولی الکونین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام معرفی می گردد. این کتاب شریف دریافت هائی در خصوص حضرت سید شهیدان امام حسین علیه السلام در دیوان حضرت خواجه حافظ شیرازی میباشد که مولف آن جناب استاد موسوی مطلق آن را به رشتۀ تحریر درآورده است.

خواجه قنبر در دیوان خواجه شیراز

نگارنده پس از ذکر دلایلی در رد سنی بودن حافظ، به صراحت نام حضرت علی (ع) در اشعار حافظ اشاره می‌کند که از آن جمله است: غلام شاه جهان، خواجه‌ی قنبر و قسام بهشت و دوزخ. در بخش دیگری از کتاب، دریافت‌هایی که از اشارات و کنایات حافظ در باب حضرت علی (ع) وجود دارد بازگو گردیده است. کنایاتی نظیر: بار امانت، شیرین قلندر، شاه مردان و سر خدا. "کوثر و طوبی در دیوان حافظ"، تاثیرپذیری حافظ از کلام مولا امام علی (ع) و ساقی در دیوان حافظ به همراه مقدمه‌ای از زندگی‌نامه‌ی حافظ در بیان آیت‌الله نجابت شیرازی از دیگر مباحث کتاب به شمار می‌آید.

حافظ و قبله هفتم

حافظ از دیدگاه علماء و فرزانگان

کتاب حافظ از دیدگاه علماء و فرزانگان تألیف حجت الاسلام سیّدعباس موسوی مطلق مجموعه ی نظرات علماء و فرزانگان دربارۀ شخصیت الهی حضرت حافظ می باشد. این کتاب در ۲۳۱ صفحه توسط انتشارات هنارس بچاپ رسیده.

 

 


١٣:٣٠ - 1398/07/20    /    شماره : ١٨٣٣    /    تعداد نمایش : ١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج